En oo humalassa. En vaan jaksanu vaihtaa tota mielialaa, ko siinä ei oo hyvvää vaihtoehtoa. Mielialani ois nytte sekava. Humaltunu kuvaa ehkä parhaiten tota xD ;)Mulla ei oo oikhen mithän asiaa oikeesthan. Kuhan vaan huvikseni kirjottelen. On nääs tylsää. Vois nyt yrittää väsätä tää ihan oikeella Lapin murteella. Tai mun sekasikiömurteella.
Jaahas. Rakas ystäväiseni on mesessä ja kerto just hyvän jutun, joka liittyy murteeseen. Son ollu kesätöissä puh.myyjänä ja on vieläki. Sano äskön: "haha.. tänään yks asiakas osti multa lehen vain koska se tykkäs mun murteesta..pösilöjä nuo etelän immeiset!" Niin. Pösilöjä tet etelän immeiset! xD Ja sitte ko teille eteläläisille yrittää opettaa lappia, niin te tungetta hoon joka paikhan. Ei se kuulu joka paikhan. No, sori.. Ei tietenkhän kaikki. Niinko esim. mun mesekaveri.
On muuten hassua kattella ko puhhuu ihmisten kans täälä kuvake.netissä. Tuntuu siltä, että jokanen on etelästä! Tuntuu, että mie sössötän ihan yksinäni tätä täälä.. Ja kukhan ei ymmärrä.. Ja kaikki nauraa. Miltä tää kuulostaa??? Ihan rehellinen vastaus kiitos!! Ymmärrättäkö tet minua?Son muuten hassua, ko mennee etelhän. Hesaan vaikka. Sitte ko avaan suun, niin kaikki alkaa virnuilemhan? Onkos tämä mukamas niin hauskan kuulosta?
Mie sekoan tänne!! Mie sekoan, ko kuuntelen musaa!! Mie haluun bailaamhan!! *pumpum*!