"IWF (Internet Watch Foundation) seurasi 12 224 kuvaa ja videota neljän viikon aikana yhteensä 47 tuntia. Kuvat olivat nuorten itsensä lataamia ja ne löytyivät muun muassa tavallisilta sosiaalisen median verkkosivuilta. Näistä kuvista 10 776 löytyi myöhemmin loissivuilta (= pornosivuilta)."
http://www.iltalehti.fi/digi/2012102516248539_du.shtml
Onnea teinit, tiedän että kuvake.netin bikini- ja tissivakokuvia löytyy tietyiltä pornosivuilta ja niiden mainoksista. Oletteko nyt ylpeitä, heruttelijat? Miettikääpä sellaista tilannetta että tulette työhaastatteluun, ja haastattelija, eli minä, tunnistan teidät kuvake.netistä. Teillä on ollut jotain persekuvia tai jotain tyttö-pussaa-tyttöä tai tissivakoa näytillä. Mitäpä luulette, mikä on ensivaikutelma? Tai oikeastaan, ensivaikutelma teistä on tehty jo silloin kun näin nuo kuvat netissä.
Saati sitten että työhaastattelussa tunnistan teidät redditin realgirls-osiosta tai joltain oikealta poke-sivulta. Onnea vaan ilmapäät, niin makaatte kuin petaatte.