VilleSeinä

Uusi vuosi, uudet kujeet?

perjantai 30. joulukuuta 2005 21:43

Hi guys, do you like my life? Tulin hetki sitten kuumasta suihkusta, uu mamit, voitteko kuvitella maskuliiniset alapään lihakseni? No nii, se oli asiatonta. Aiheeseen ->
Niinku Tero Lehterä viisaana miehenä totesi, sitä joka vanhoja muistelee, haarukalla pernaan. 2005 on kohta mennyttä kauraa niinku oma maineeni, spekuloidaan siis tulevaa vuotta ja unohdetaan tää. Sanonta "uusi vuosi, uudet kujeet" on osaltaan ehkä haarhaanjohtava. Uudet kujeet? oon pärjänny samoilla vuodesta toiseen, mutta nyt aoin muuttua.

Huomenna moni ihminen menettää taas näkökykynsä ja kuuloaistinsa. Muutama kenties heittää henkensäkin siinä sivussa, osa puukottaa vaimoaan ja polttaa kotinsa. Aito suomalainen juhla siis tiedossa. Alkoholin kulutus on huikeaa, uusi vuosi alkaa siis niinkuin edellisetkin. Vuoden viimeisestä päivästä ei ole muistikuvia ja kunto on huono kuin minä sängyssä. Itse aioin lukeutua tuohon suurilukuiseen joukkoon, jotka humaltuvat ja käyttäytyvät tökerösti läpi illan. Siinä sivussa tuhoan muutama postilaatikon ja roskalavan erinäköisillä dynamiiteilla. Siitä enemmän sitte 1.1. ;)

Voittako Suomi lätkän maailmanmestaruuden vuonna 2006? Saammeko uuden presidentin? Onko Ville suomen musiikkimaailman uusi Idoli? Voittaako Ville kenties MR.Finland tittelin letkeällä olemuksellaan? Onko voimat kanssasi? Pysyykö totuus yhä ulkona? Kuinka moni hukkuu juhannuksena? Tunnustaako Nils murhanneensa pihtari kaverinsa?

Yksi asia on varmaa: Suomen puolustusvoimat saa tarvitsemansa vahvistuksen riveihinsä. Kansalliskiihkoilijana tunnettu Ville liittyy joukkoihin, tavoitteena voittaa sota. Rukoilkaamme maailmanrauhaa tai kohta on vaarassa omat ja vieraat. Ainut asia joka hiukan huolestuttaa, on olosuhteet joissa joudun tyydyttämään seksuaaliset tarpeeni.

Joko Ville vihdoin valmistuu kauppakoulusta ja pääsee kiinni työelämään, eiköhän. Myyntitykki on valmis kun pääsen avaamaan sanallisen arkkuni niinkuin prostituoitu avaa haaransa. Itsehän lukeudun niihin henkilöihin joka myy kebabbia vegeille ja kondomeita koirille.

Löydänkö itselleni sopivan vaimoehdokkaan jostakin lappeenrannan räkälöistä? Onko joku niin epätoivoinen, että soittaa vielä seuraavanakin päivänä? Tuskin. Siksi käytänkin baareissa aina sormusta jotta edes miehet luulevat minun olevan kihloissa.

Niinkuin sanoin, aion muuttua. Tai oikeastaan näyttää oikean minäni koko kansalle myös kuvakkeessa. Blogeistani tulee herkkiä, joilla saan naisten sympatiat sekä much much rakkautta. Räppäri persoonani taas servaa riimeillä kaiken mikä on jossain määrin elämääni häirinnyt.

Toivon kaikille hyvää uutta vuotta, soittakaa miulle jos tarviitte susiraketteihin pomminpurkajaa. Lappeenrantalaiset, älkää välittäkö epämääräisestä käytöksestäni huomenna.

Holla atcha Boe, V to the izzE

VilleSeinä

Mieliala: Rakastunut
Taustalla soi: Juelz Santana - Hi, My Name Is

Kommentit

Vain sisäänkirjautuneet voivat lukea ja lähettää kommentteja.

Liity käyttäjäksi nyt - ja luo oma profiilisivu »