Inusa

Idioottimaisia lakeja.

torstai 12. tammikuuta 2006 21:16

Luvassa USA:n idioottimaisia lakeja. Jotkut näistä on tosin jo kauan kauan sitten vanhentuneita, mutta ovat kylläkin olleet joskus olemassa. USA:ssa osataan :D Osassa on myös omia kommentteja. Kyllä te erotatte.

§ Räkäpaakkuja ei saa heittää vastatuuleen: Tämä laki on ollut joskus voimassa Alabamassa, tai on ehkä vieläkin. Typerä laki sanoisinko. On ainaki lakimiehillä hauskaa, kun he lukevat lakikirjasta syytteen; Sakkoja räkäpaakkujen heittelemisestä vastatuuleen niin ja niin paljon dollareita!

§ Nukkuvan karhun herättäminen valokuvaamista varten on laitonta: Tämä laki taas on ollut/on voimassa Alaskassa. Valokuvausta intohimoisesti harrastavana, ei tulisi mieleenikään herättää nukkuvaa karhua, että saisin siitä valokuvan. Ehkä amerikkalaiset ovat niin hullua kansaa (ja ovatkin), koska tällainen laki on pitänyt säätää.

§ Fairbanksin kaupunki Alaskassa rajoitti keskustaa riivannutta eläinseksi-epidemiaa lakipykälien voimalla: hirvet eivät saa enää harrastaa seksiä kaupungin kaduilla.

§ Kotitaloudessa saa olla vain kaksi dildoa: Tämä laki on ollut/on Arizonassa. Hyvin hauska mielestäni. Mitäs haittaa on vaikka kolmesta, neljästä, viidestä dildosta? No, naisellahan on vain kaksi reikää, jonne ne voidaan työntää. Mutta silti. Hmh.

§ Kaliforniassa suuseksistä pamahtaa 15 vuoden kakku: Ajatelkaa, kuinka monesti esimerkiksi jotkut teistä lukijoista olisi jo joutunut linnaan!

§ Mies ei saa suudella vaimonsa rintoja: Näin säädetään Floridassa.

§ Julkisilla paikoilla ei saa piereskellä klo 18.00 jälkeen: Tämäkin Floridasta. Jos kärsitte mahakaasuista tai laktoosi-intorelanssista, jääkää kotiin(?)

§ Suudelma saa kestää enintään 5 minuuttia: Iowassa tähän tapaan. Mitäs intoa on nyt alle 5min kestävässä pusussa? Ja mites sitä nyt esileikkejä harrastetaan, jos ei saa imuttaa partneria puol tuntia?

§ Iowassa mies ei saa juoda kuin kolme kulausta olutta maatessaan sängyssä vaimonsa kanssa. :D

§ Jos kaksi junaa kohtaa toisensa samoilla kiskoilla, kumpikaan ei saa liikkua ennen kuin toinen juna on ohittanut toisen: Miten ne sitten voi ohittaa toisensa, jos ne junat ei saa liikkua??

§ Nainen ei saa olla sukupuoliyhteydessä miehen päällä: Tylsää seksiä luvassa.

§ Mies on syyllistynyt raiskaukseen mikäli hänen autossaan olevalla naismatkustajalla ei ole sukkia tai kenkiä ja hän on alle 17 vuotias: Näin Indianassa.

§ Veden alla viheltäminen on kielletty

§ Realistisen näköisten dildojen omistaminen on laitonta

§ On kiellettyä rakastella neitsyttä: Hmm. No tämähän laki on nyt jo eriskummallinen. Ei siis periaatteessa saa rakastella koskaan? Tai nainen ei saa.

§ Mies ei saa ampua aseella kun hänen partnerinsa saa orgasmin. :D

Siinäpä nuita. En oo keksiny pitkään aikaan mithän kirjottamista, joten piti laittaa tollanen. Hissan ope kierrätti luokassa sellasta lappusta. Mutta kyllä nuo netistäki löytyy.

Mieliala: Väsynyt
Taustalla soi: Dj Bomba - Crazy Pipe (Radio Mix)

Kommentit

Vain sisäänkirjautuneet voivat lukea ja lähettää kommentteja.

Liity käyttäjäksi nyt - ja luo oma profiilisivu »