Inusa

19v kriisi!

tiistai 17. tammikuuta 2006 21:32

Kohta iskee paniikki. Panic. Moon vanhus. Musta tulee myöhäisnuori! Psykan ope opetti. Moon perkele kohta MYÖHÄISnuori. Emmie haluu olla mikään MYÖHÄIStapaus. Mie haluun olla vaan nuori: rypytön, vetreä, riipputissitön, harmaahiuksiton. Huonoja sanavalintoja, mutten keksiny muutakhan. Argh! Moon vanhus! VANHUS!

Paniikki. Paniikki iski jo ku olin ollu vasta yhen päivän täysikänen. No panic, kaikki vaan rauhottelee. "ET SOO VANHA, ET!" "HAHA, EN VAI! VANHUS PERKELE!"

Minne moon koko tämän täysikäisyyden ensimmäisen vuoden menettäny?? Mitä moon tehny?? Eikö elämän pitäs alkaa vasta 18-vuotiaana?? Niin me sillon ajateltiin tyttöjen kans. "Jeejee, pääsee laillisesti baariin! Saa kostaa yhen pikkuräkälän pitäjälle, ko sano mulle vähän ennen 18v synttäreitä: Sinä se nyt et ainakaan oo vielä 18v!!"" Mutten oo saanu mahollisuutta! En! Ja kohta moon MYÖHÄISnuori, enkä saa enää mahollisuutta!! Apuva!

Olen hysteerinen. Liioittelen! No ainahan minä, jos ette vielä oo tienneet! Onneksi tuohon ikävän inhottavaan 19 vuoteen on vielä ainaki puol vuotta aikaa. Saa hengähtää. Voi sitten kirjotusten jälkeen, ko on vapaat, alkaa kiertelemään baareja. Tuntuu ihan oikeesti siltä, että oon jo kauhee mummeli. En käy baareissa, oon ihan tylsä. Ja mie ku luulin, että mie oon baarissa joka perjantai ja lauantai, joka ikinen viikko ja kuukausi. Mutta eheeen! Me jo suunniteltiin kavereitten kans "sillon ko oltiin vielä kauheita pissiksiä", että ollaan sitte koko ajan baarissa. Mutta se oliki tylsää. Mitäs järkeä siinä laillisesti juomisessa on?? Oi niitä aikoja, ku sai vielä juua pussikalijaa ja ryystää viiniä naama irvessä! Oksennella puskiin ja viettää koko seuraava päivä omassa huoneessa hillittömässä krapulassa, ettei porukat huomais! Herätä aamulla, ko kaulassa on kymmenen tulipunasta fritsua eikä mitään muistikuvaa mistä non kotosin. Pitää seuraavana päivänä koulussa jenkkihuivia kaulassa, ettei kukaan huomais! Ja kaikki arvas. AH!

Mutta mitäs se nyt on?? Alotellaan, mennään baariin, juuaan ja huuetaan kaverin korvaan ja rikotaan samalla omat tärykalvot. Heilutaan saman musan tahtiin joka ikinen baari-ilta. Tapellaan poikaystävän kans ennen kolmea ja suututaan sille. Laskuhumala!

Onneksi on poikkeuksia.

Ehkä se 19v on ihan tervetullutkin. Silloinhan oon paaaaljon aikusempi ja osaan käyttäytyä baarissa paaaaljon paremmin. En juo itteäni umpihumalaan ekan kahen tunnin aikana ja ole vimppaa kahta tuntia kauheessa laskuhumalassa itkemässä jossain baarin nurkassa.

Ah. Anteeks jos on kirjotuserheitä. Kirjotin nopeeta. Mutta kirjotin ees jottain ja oon ylpee. ^^ Miia kiittää, vilkuttaa, kumartaa, vilauttaa stringejä ja sanoo MOIKKA!

PS. Nauttikaa nyt perkele niistä mun herutuskuvista. Ne on ainutlaatuista tavaraa! :D

Mieliala: Väsynyt
Taustalla soi: Pulsedriver - Neptuna

Kommentit

Vain sisäänkirjautuneet voivat lukea ja lähettää kommentteja.

Liity käyttäjäksi nyt - ja luo oma profiilisivu »