kamppailu - itsepuolustus - ja taistelulajit

Nimi:
kamppailu - itsepuolustus - ja taistelulajit
Kuvaus
Kyseisten lajien harrastajille ja niistä kiinnostuneille
Kategoria:
Harrastukset
Perustettu:
29.05.2006
Jäseniä:
88

kamppailu - itsepuolustus - ja taistelulajit -

Lempitekniikkat.

Lisää kirjanmerkki » Keskustelut » kamppailu - itsepuolustus - ja taistelulajit keskutelu » Lempitekniikkat.

Kirjoittaja

Lempitekniikkat.

Chan
07.02.2009 21:43
Muok:07.02.2009 21:43

Chan


Tämä on hyvin yksinkertainen kysymys:"Mikä on lempitekniikkasi?" Tekniikka -termiä käytän hyvin laveasti, eli en tarkoita tätä vain yhtenä liikkeenä, vaan liikesarjaakin voi pitää yhtenä tekniikkana.

Aloitan lyönneistä:
Alakoukku, kohokoukku, uppercut.
Olen kokenut, että tämä lyönti menee hyvin läpi lähestulkoon jokaiselle, niin kokeneelle kuin aloittelijallekin. Varsinkin vastaiskuna / counterina nanna.

Potku:
Alakiertopotku,Sweep
Tämä on vähän vaikeampi. Sweepin valitsin sen yleishyödyllisyyden takia. Tekee gutaa niin kotona, kuin puutarhassakin. Takajan voimalla saa kaverin pois pelistä ja etujalalla saa lyönneistä ja eteenpäin tulemisesta höyryn pois.

Heitto:
Nimetön
En tiedä onko tälle heitolle/kaadolle nimeä ja en nyt jaksanut kaivaa kuvaa/pätkää missä se näkyisi, eli verbaalisesti se näyttää tältä. Heittäjä on tässä esimerkissa A ja heitettävä B. A menee B:n selän taakse syvään kyykkyyn (jalat leveällä, n. 90 aste polvessa), jalat takana, ylävartalo parin etupuolella, vahvasti kiertäen ylävartaloa pari keikkaa selälleen. Nättiä ja helppoa.

What's your flavour?

Chan muokkasi viestiä 21:45 07.02.2009

BaRloG
08.02.2009 12:04

BaRloG


-potkut munille edesta ja takaa ...ne o ihQ aina
- kammenella lyonnit ...korvat ,nena
-kipupisteet ja niihin vaikutukset ( lukot lyonnit)
+kaikki dirty tricks krav magasta ja systemasta 0