FuckedUp kirjoitti:
En halua urheilijoita syylllistää, mutta miusta heidän kontollaan on sodat osittain. Vinksahtanaiden ihmisten, jolle fyysisyys on kaikki kaikessa.
Se on vähän niinkuin jännittävämpi jääkiekko-ottelu tai nyrkkeilyottelu, tuo pyssyjen kanssa melskaaminen. Isommat panokset sodassa kuin jääkiekko-ottelussa, mutta samoilla geeneillä pärjääpi molemmissa.
Urheilu on hyvä asia, terveellistä, mutta tuntuu että heidän vinksahduksia saamme sitten kiittää kun rupiaa tykit jylyämään.
Urheilijat ovat liian kiireisiä ihmisiä sotimaan, jopa ne kamppailulajien harrastajat. He eivät jaksa sotia, koska treenaavat ja heillä ei ole aikaa sotia samaisesta syystä.
Jos sodan perimmäisiä syitä etsii, löytyvät ne varmaankin sellaisten ihmisten harteilta, joita ajaa raha, vaikutusvalta ja / tai uskonto.
Kunnia, mitä joskus sotilaat nauttivat, kuoli I MS:n juoksuhautoihin, mutta se tuskin on ollut ikinä sodan syy. Lähinnä kyse on seurauksesta.
Vinksahtaneiden ihmisten takia sodat syttyvät aina -siitä olemme TÄYSIN samaa mieltä.